Vytisknout
Kategorie: Fotogalerie
Zobrazení: 2067

 

Společenský večer 13. 4. 2019

V sobotu 13. dubna 2019 uspořádala organizace Alfa handicap společenský večer pro zdravotně postižené občany přerovského regionu ve velkém sále Městského domu v Přerově. Společenský večer zahájil taneční pár reprezentující Klub sportovního tance Swing Kroměříž ukázkami standardních tanců. Příjemnou atmosféru vytvářela skupina Kornet, muzikanti hráli k tanci, poslechu i písničky na přání. Taneční parket nezůstával prázdný, tanečníci s grácií zvládali tango, waltz, při disko tancích předváděli odvážné figury. Pod pódiem na stolech připravili organizátoři bohatou tombolu, při losování bylo od každého stolu slyšet jásání, když někdo vyhrál.

foto_1.jpg foto_2.jpg foto_3.jpg

foto_4.jpg foto_5.jpg

 

Plavání handicapovaných kolem světa 25. 5. 2019

Plavecký bazén v Přerově se dne 25. května 2019 stal dějištěm plavecké soutěže kolem světa družstev zdravotně handicapovaných občanů. Každé družstvo si vymyslelo jméno, pod kterým v průběhu závodu plavalo, a tak se na startu sešla družstva Lasturek, Žraloků, Kaprů, Kosatek i Tučňáků, soutěžilo celkem 8 družstev. Před startem si členové každého družstva určili, kam poplavou – do Kapského města plavaly Kačenky, Rybičky si daly za cíl daleký Dallas a Tučňáci chtěli doplavat až na Severní pól. Členové družstva plavali štafetovým způsobem, počet přeplavaných bazénů každého plavce rozhodčí zapisovali do tabulky. Počet odplavaných bazénů po ukončení závodu pořadatelé přepočítali na kilometry. Nejvíce kilometrů uplavalo družstvo Lasturek, jejichž cílem byl Tunis, a  tak se stalo pro letošní rok držitelem putovního poháru.

IMG_0098.jpg foto_1.jpg foto_2.jpg

foto_3.jpg foto_4.jpg foto_5.jpg

foto_6.jpg foto_7.jpg

 

Festival MaMMuT 15. 6. 2019

Studenti Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci uspořádali v rámci výuky dne 15. června 2019 v Přerově festival MAMMUT (Majority and Minorities Meeting Thugether). V městském parku Michalov připravili ve spolupráci s neziskovými organizacemi Přerovského regionu celodenní program v rámci propojování všech lidí bez rozdílu věku, barvy pleti i zdravotního postižení. Nezisková organizace Alfa handicap byla oslovena studenty, aby zajistila aktivity nejen pro zdravotně postižené. Rodiče, děti i prarodiče společně hráli kroket, romské děti a jejich rodiče zaujal pétanque. Odvážní zájemci si vyzkoušeli jízdu na elektrickém invalidním vozíku, prostřednictvím simulace zrakového postižení měli za úkol se podepsat a v rukavicích, které simulovaly omezení hybnosti prstů, nalévali vodu z lahve do hrníčku. Při zajišťování jednotlivých úkolů i při sportovních aktivitách společně pomáhali osobní asistenti i vedení Alfa handicap.

 

foto_1.jpg foto_2.jpg foto_3.jpg

foto_4.jpg foto_5.jpg foto_6.jpg

foto_7.jpg

 

Alfaolympiáda 18. 7. 2019

V parku na Náměstí Svobody dne 18. července 2019 jsme zorganizovali již 7. ročník Alfaolympiády. Při slavnostním zahájení jsme přivítali 14 družstev s netradičními názvy: Chrousti, Bubáci, Zoufalci nebo Bouchači. Do Přerova si přijela zasoutěžit družstva z Kojetína, Lipníku nad Bečvou, Kroměříže i Velkých Těšan. Sportovci s různým zdravotním postižením si vyzkoušeli tradiční i netradiční disciplíny, které pro ně byly připraveny. S velkým zaujetím účastníci soutěžili ve střelbě floorbalovou hokejkou na branku, nahazování kroužků, jízdě zručnosti na invalidním vozíku, hodu míčky do košů i do terče. Všichni sportovci se povzbuzovali, snažili se podat co nejlepší výkon, aby jejich družstvo vyhrálo. V rámci Alfaolympiády proběhl i turnaj družstev v pétanque a kroketu. Po ukončení soutěží rozhodčí spočítali dosažené body. Tři nejlepší jednotlivci i družstva byli odměněni medailemi a poháry. Putovní pohár si z letošního ročníku odvezlo družstvo SPCCH 2 s názvem Hvězdy. Turnaj v kroketu vyhrálo družstvo Tygřic z Lipníka a Kroměříže, vítězem turnaje v pétanque se stalo družstvo Hvězdy ze SPCCH. Každého účastníka jsme odměnili drobným dárkem, který věnoval Magistrát města Přerova. Velký dík patří Městské policii, mladým floorbalistům a Technickým službám za pomoc při zajištění a organizaci Alfaolympiády.

 

fotka_1.jpg foto.jpg foto_10.jpg

foto_11.jpg foto_12.jpg foto_13.jpg

foto_14.jpg foto_15.jpg foto_16.jpg

foto_2.jpg foto_3.jpg foto_4.jpg

foto_5.jpg foto_6.jpg foto_7.jpg

foto_8.jpg foto_9.jpg

 

Den zdravotně postižených 7. 9. 2019

V sobotu 7. září 2019 připravila organizace Alfa handicap Přerov v areálu výletiště v Hradčanech 32. Den zdravotně postižených. Lidé nejen se zdravotním postižením se setkali v příjemném prostředí zrekonstruovaného výletiště v Hradčanech. Dobrou náladu vytvořila hudební skupina PROFI-L z dětského domova v Olomouci. Mladí muzikanti hráli písničky k poslechu i k tanci. Taneční parket nezůstával prázdný, tanečníci i přes nepříznivé počasí předváděli odvážné taneční kreace. Zpestřením pro všechny bylo vystoupení siláka Železného Zekona, který do svého programu zapojil i diváky. Součástí programu bylo losování bohaté tomboly. Letošní ročník Dne zdravotně postižených se opět vydařil, nepokazil ho ani déšť, který se spustil z těžkých mračen kolem poledne.

 

foto_1.jpg foto_10.jpg foto_2.jpg

foto_3.jpg foto_5.jpg foto_6.jpg

foto_7.jpg foto_8.jpg foto_9.jpg

fotzo.jpg

 

Rekondičně edukační pobyt 20. 9. - 29. 9. 2019

Každým rokem organizuje Alfa handicap Přerov pro vozíčkáře a zdravotně postižené občany rekondičně edukační pobyt v krásném prostředí Českomoravské vysočiny v bezbariérovém prostředí Rekreačního zařízení Zámeček v Hodoníně u Kunštátu. V letošním roce na konci měsíce září jsme prožili 9 nevšedních dnů v pohádkové říši, v níž panoval moudrý císař Honza I. Naši pohádkovou říši tvořila 4 „království“ (družstva) s poetickými názvy: Království Dobra a zla, Království lesů, Růžové království a Zámecké království. Vytvořili jsme mapu celé pohádkové říše, provedli sčítání obyvatel, vyrobili propagační plakáty, aby se zvýšil počet obyvatel v jednotlivých královstvích a „vyšlechtili“ jsme nové odrůdy růží. V královstvích se nezapomínalo ani na sport. Křemílek s Vochomůrkou, Fiona, Shrek, víla Amálka, Večernice a mnoho dalších pohádkových postav soutěžilo na pohádkové olympiádě v lukostřelbě, ruských kuželkách, pétanque, šipkách i kroketu. Závěrečnou disciplínou byla jízda zručnosti na elektrických a mechanických invalidních vozících. Vyhráli všichni, kteří se postavili na start kterékoliv disciplíny, protože dokázali i s handicapem překonat sami sebe.

 

01.jpg 02.jpg 03.jpg

04.jpg 05.jpg 06.jpg

07.jpg 08.jpg 09.jpg

10.jpg 11.jpg 12.jpg

13.jpg 14.jpg 15.jpg

16.jpg 17.jpg 18.jpg

19.jpg 20.jpg 21.jpg

22.jpg 23.jpg 24.jpg

25.jpg 26.jpg 27.jpg

28.jpg 29.jpg 30.jpg

31.jpg 32.jpg 33.jpg

34.jpg 35.jpg 36.jpg

37.jpg 38.jpg 39.jpg

 

Senior sympozium 3. 10. 2019

Alfa handicap se pravidelně zúčastňuje vzdělávací akce „Senior sympozium“, na níž jsou představovány sociální služby určené seniorům. U příležitosti svátku seniorů dne 3. října 2019 naše organizace představila službu osobní asistence široké veřejnosti prostřednictvím prezentace v PC, formou letáčků a individuálními rozhovory se zájemci z řad seniorů.

DSCN8180_1.jpg DSCN8181.jpg DSCN8182_1.jpg

DSCN8183_1.jpg