Kontakt  

Manažer sociálních služeb

     Mgr. Ivana Apolenářová

Adresa:
Náměstí Svobody 1963/4

Telefon: 581 206 925

Mobil:   739 504 512

Sociální pracovník
Telefon: 739 504 954 

Technik půjčovny KP
Telefon: 731 463 668

E-mail: alfaprerov@centrum.cz 

   

 

 

Alfaolympiáda 15. 7. 2021

Po dvouleté přestávce způsobené pandemií Covid-19 se v letošním roce podařil uskutečnit v měsíci červenci v parku na Náměstí Svobody 8. ročník Alfa olympiády. Sportovní akci nejen pro zdravotně postižené zorganizovala nezisková organizace Alfa handicap z Přerova. Při slavnostním zahájení jsme přivítali 13 soutěžních družstev se zcela netradičními názvy: Delfíni, Lvi, Tygři, Plameňáci nebo Pletařky. Do Přerova si přijela zasoutěžit družstva z Kojetína, Lipníku nad Bečvou, Kokor i z Dřevohostic v tradičních i netradičních disciplínách. S velkým zaujetím si účastníci vyzkoušeli kroket, šipky, nahazování kroužků, hod míčky na cíl i do koše.

Všichni sportovci se povzbuzovali, snažili se podat co nejlepší výkon, aby jejich družstvo vyhrálo. V rámci Alfa olympiády proběhl i turnaj družstev ve hře pétanque. Po ukončení soutěží rozhodčí spočítali dosažené body. Tři nejlepší jednotlivci i družstva byli odměněni medailemi a poháry. Putovní pohár si z letošního ročníku odvezlo družstvo Delfínů z Centra Jsme tady z Přerova, v kategorii jednotlivců Anna Krčmářová z Lipníku nad Bečvou. Vítězem turnaje v pétanque se stalo družstvo Květinky z Lipníku nad Bečvou. Každého účastníka jsme odměnili drobným dárkem, který věnoval Magistrát města Přerova. Velký dík patří Městské policii a Technickým službám města Přerova za pomoc při zajištění a organizaci Alfa olympiády.

 

 

Den zdravotně postižených 4. 9. 2021

V sobotu 4. září 2021 připravila organizace Alfa handicap Přerov v areálu výletiště v Hradčanech 33. Den zdravotně postižených. Lidé nejen se zdravotním postižením se setkali v příjemném prostředí zrekonstruovaného výletiště v Hradčanech. Dobrou náladu vytvořila hudební skupina Kornet, která hrála písničky k poslechu i k tanci. Taneční parket nezůstával prázdný a tanečníci předváděli odvážné taneční kreace. Zpestřením pro všechny byla ukázka výcviků psů a vystoupení souboru Zvonky Dobré zprávy Kateřinice. Součástí programu bylo losování bohaté tomboly. Letošní ročník Dne zdravotně postižených se opět vydařil a účastníci si mohli odnést spoustu zážitků.

 

Rekondičně edukační pobyt 25. 9. - 2. 10. 2021

Každým rokem organizuje Alfa handicap Přerov pro vozíčkáře a zdravotně postižené občany rekondičně edukační pobyt v bezbariérovém prostředí. Letos jsme prožili 8 dnů v Karlově pod Pradědem, kde jsme hodně času věnovali procházkám do přírody, nechyběla ani ranní rozcvička při hudbě nebo odpolední relaxace. Účastníci rekondičního pobytu mezi sebou soutěžili ve lukostřelbě, střelbě ze vzduchovky (muškety), pétanque, šipkách, kroketu apod. Také jsme s účastníky tvořili lucerničky, zvířátka z listů a přírodních materiálů, vyplňovali různé zábavné a vědomostní kvízy apod. Zakončením našeho pobytu nesměl chybět ani ples, kdy účastníci měli na sobě různé masky a na tanečním parketu předváděli odvážné figury.

 

   

Úřední hodiny  

               Pondělí
  
8:00 - 12:00  a  13:00 - 16:00

                 Středa
   8:00 - 12:00  a  13:00 - 16:00

 

     Ostatní dny na základě
          předchozí dohody

 

  Základní, odborné a technické
       poradenství pro sluchově
                  postižené

    pondělí 8:30 – 14:30 hodin