Vytisknout
Kategorie: Uncategorised
Zobrazení: 9393

 

Alfa handicap – sdružení občanů se zdravotním postižením přerovského regionu z.s.

 

Alfa handicap Přerov – sdružení občanů se zdravotním postižením přerovského regionu byla zaregistrována v září 2002 jako občanské sdružení, poskytující volnočasové služby osobám se zdravotním postižením bez rozdílu vady a věku. Se svými místními organizacemi v Hranicích, Lipníku, Kojetíně, Stříteži a v Přerově, organizovala pro Bechtěreviky, diabetiky a vozíčkáře různé zájezdy, setkání, kulturní akce i poradenství a metodickou pomoc.

 

Od 1. 5. 2011 se změnila podstatně naše  činnost. Tímto datem byla zahájena registrovaná sociální služba dle zákona o sociálních službách - osobní asistence v přerovském regionu.  Změna činnosti z organizace poskytující jen spolkovou činnost, na organizaci, poskytující registrované služby, si vyžádala i změnu stanov organizace.

 

Dne 17. 12. 2015 byla organizace v rámci transformace zaregistrovaná jako zapsaný spolek. S tím souvisela další změna stanov.V Kojetíně , Lipníku nad Bečvou a v Přerově vozíčkáři působí naše pobočné spolky. Tyto spolky organizují volnočasové aktivity pro osoby se zdravotním postižením bez rozdílu vady, vozíčkáři pro osoby pohybující se na invalidním vozíku, jejich přátele a známé.

 V současnosti poskytujeme registrované služby osobní asistence v přerovském regionu a základní sociální poradenství.

 Jako fakultativní činnost provozujeme půjčovnu kompenzačních pomůcek, ve spolupráci s ostatními organizacemi připravujeme a organizujeme kulturní, sportovní a společenské akce, jako Alfaolympiády, setkání zdravotně postižených, společenské večery a jiné.

 V sídle organizace poskytuje odborné poradenství proškolený konzultant NIPI ČR o.p.s. v oblasti bezbariérových úprav a posuzování staveb dle vyhlášky 398/2009 Sb.